Charakterystyka

Posadzka żywiczna dekoracyjna to świetny sposób na uzyskanie atrakcyjnej i trwałej powierzchni w wielu różnych miejscach i pomieszczeniach

Posadzki dekoracyjne z żywicy epoksydowej to jedno z niewielu rozwiązań podłogowych, które jest jednocześnie niesamowicie piękne a przy tym fantastycznie funkcjonalne. To niezwykle kreatywne rozwiązanie podłogowe można zaprojektować tak, aby uzyskać indywidualny efekt. Od szytych na miarę wzorów po dowolny kolor, czy nawet płynny wygląd powierzchni - praktycznie wszystko, co możesz sobie wyobrazić!

Posadzki żywiczne dekoracyjne są nie tylko wytrzymałe, ale także łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji. Ich głównym atutem jest brak spoin oraz jednolitość powierzchni, a także duża wytrzymałość. Ze względu na swoją elastyczność są one odporne na uszkodzenia, przetarcia, nie niszczą się pod wpływem substancji chemicznych i bardzo długi czas wyglądają jak nowe. To czyni je jednymi z najlepszych powierzchni do zastosowania w branży motoryzacyjnej, w salonach samochodowych i przydomowych warsztatach, ponieważ bardzo dobrze wytrzymują ciężar i ruch pojazdów.

Dekoracyjne posadzki żywiczne mogą być matowe, półmatowe, a także w połysku, w nieograniczonej ilości barw, z możliwością zatapiania różnorakich elementów. Jako jedno z niewielu rozwiązań podłogowych, pozwala na umieszczenie pod nimi rozmaitych eprzedmiotów, grafik 3D itd. Takie rozwiązanie pozwala kształtować przestrzeń w naprawdę ciekawe sposób z niesamowitymi efektami np.: chodzenia po wodzie albo piasku. Oczywiście nie jest to jedyny motyw, jaki można zamieścić w podłodze z żywicy - wszystko zależy do naszej wyobraźni

Przekonaj się sam jak w dość łatwy sposób można tworzyć niczym nieograniczone aranżacje według swoich upodobań. Podłogi z żywicy oferują oszałamiające wykończenie, z którym nie może się równać konwencjonalne materiały podłogowe!

PHU Vendi wszystkim naszym klientom oferuje bezpłatne doradztwo techniczne. Ponieważ przy wyborze podłogi jest wiele do rozważenia, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.


Grubość systemu: od 3mm do 6mm
Gwarancja: 24 miesiące

Miejsca zastosowania

Główne zalety

Etapy wykonania

01

Przygotowanie podłoża

Usunięcie pozostałości oraz zanieczyszczeń z zagłębień i miejsc uszkodzonych, odkurzanie posadzki

02

Gruntowanie podłoża

Nałożenie warstwy gruntującej z wykorzystaniem żywicy głęboko penetrującej

03

Uzupełnienie ubytków

Wyrównanie powierzchni posadzki mieszanką żywicy z piaskiem kwarcowym

04

Szlifowanie i odkurzanie

Finalne przygotowanie posadzki przed nałożeniem warstwy właściwej

05

Warstwa właściwa

Nałożenie na prawidłowo przygotowaną powierzchnie warstw żywicy

06

Nakładanie lakieru

Polakierowanie lakierem wzmacniającym i odpowiednio chroniącym warstwę żywicy